پیگیری هزاره – بیماری عجیبی سیاست انگلیس را تسخیر کرده است | دفتر Bagehot

بریتانیا در حال حاضر از یک رنج بسیار غیر بریتانیایی رنج می برد: هزاره گرایی. کشوری که همیشه به حمایت از عقل سلیم و تغییر تدریجی خود افتخار می کند توسط افرادی که معتقدند پایان کار نزدیک است و پادشاهی خدا بر ماست ربوده می شود.

وقتی هزاره حزب حزب کارگر به خاطر ورود به کنفرانس حزب محافظه کار وارد منچستر شدم ، با یک آقای ریشو درگیر بحث شدم کارگر سوسیالیست، روزنامه چپ آقا ریش دار به من اطلاع داد که “انقلاب روسیه بزرگترین واقعه در تاریخ جهان بود”. از او پرسیدم آیا تا به حال به روسیه رفته است؟ او گفت که چنین کاری نکرده است – پذیرش عجیب و غریب در عصر سفر ارزان برای کسی که فکر می کرد این بزرگترین چیز تا کنون است. با این حال ادعای من مبنی بر اینکه چندین بار در آنجا حضور داشته است ، از جمله در دهه 1980 ، کشور چندان تحت تأثیر قرار نگرفت ، کشور به نظر نمی رسد محصول بزرگترین واقعه باشد. وی به هیچ وجه نامشخص به من گفت که من قادر به دیدن آنچه واقعاً در جریان است نیستم زیرا من فاقد طبقه سرمایه دار بودم. گفتگو از آنجا سراشیبی رفت.

این آقا ممکن است یک نمونه افراطی از نژاد باشد اما کنفرانس کارگران هفته گذشته در برایتون پر از افراد با ذهنیت هزاره ای مشابه بود. جرمی کوربین و همکارانش مرتباً تکرار می کردند که انگلیس اساساً سرزمین شیر و عسل است – پنجمین کشور ثروتمند جهان نه تنها – و تنها دلیل کافی نداشتن چیزهای خوب مردم در زندگی این بود که “ثروتمندان” بیش از سهم عادلانه خود مصرف می کردند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این بود که کمی بیشتر از ثروتمندان مالیات بگیرید و ثروت عادلانه تری را تقسیم کنید و بدترین مشکلات انگلیس (بی خانمانی ، فقر ، صف های NHS) در یک دود از بین می رود.

بسیاری از کوربینیستاها توزیع مجدد را به یک پرومته گرایی عجیب سوسیالیستی پیوند دادند. “جهان دگرگون شده” – کنفرانس موازی مرتبط با حرکت ، سازمان مردمی کارگران – به این گزاره اختصاص داشت که مردم عادی قلم خلاقیت هستند. جامعه با ساختارهای ظالمانه و خواسته های خسته کننده خود استعداد آنها را خفه می کند. با این وجود به مردم یک “فضای خلاقانه” و یک لاته بدهید ، آنها لحاف بافی ، شعر نوشتن ، ساختن آهنگ های رپ و دیگر افزودن به ذخیره تمدن بشری را شروع می کنند. بسیاری از ترانسفورمرهای جهان معتقدند که بزرگترین اثر هنری از همه تغییرات اجتماعی است: آنها می خواهند مردم زندگی خود را وقف یک روند دائمی تحریک سیاسی کنند ، نه فقط به این دلیل که می خواهند جهان را تغییر دهند بلکه فکر می کنند که فعالیت به خودی خود آزادی بخشی است . حرکت و هزاره یکی است.

حزب توری طبیعتاً بهتر از کارگر در برابر روحیه هزاره گرایی محافظت می شود: توریسم مطمئناً فلسفه ای است مبتنی بر مفهوم ناقص بودن انسان ، ضرورت سازش های کثیف و خطر تعصب. اما روحیه هزاره گرایی در حال حاضر در انگلیس چنان قوی است که حتی تووریسم را نیز خراب می کند.

روحیه هزاره در کنفرانس حزب محافظه کار به نمایش گذاشته شد. در بیشتر موارد ، رویدادهای کنفرانس به آرامی حضور داشتند. یک مراسم صبحانه (البته زودهنگام) با حضور دامیان گرین ، معاون نخست وزیر ، سه چهارم خالی بود. سخنرانی مجموعه ای از فیلیپ هاموند ، وزیر دارایی وزارت کشور ، اگر ارتش ارتش روابط عمومی و کلون های شرکتی نبود ، بخشی خالی بود. بسیاری از سخنرانان در حوادث حاشیه ای خود را در حال آواز خواندن برای گروه کوچکی از هم وسواسان می دیدند.

اما خیانت به Brexit را به هم بزنید و وقایع کاملاً فراتر از حد انفجار بود. یک رویداد توسط گروه Eurosceptic Brugges 800 نفر را به خود جلب کرد. بحث در مورد “تهدید به Brexit” مجبور شد صدها نفر از افراد Brexite را عصبانی کند (سازمان دهندگان این بهانه را اختراع کردند که افراد علی رغم عدم صدور بلیط بدون بلیط پذیرفته نمی شوند). بحث سوم در مورد “چگونگی خروج از اتحادیه اروپا” به همان اندازه مشترک بود.

بزرگترین ستاره نمایش Jacob Rees-Mogg ، مه آلود جوانی بود که کت و شلوارهای دو سینه و ساعت جیبی می پوشد و تا همین اواخر از دفترچه نوشته شده بود ، به عنوان یک مرکز عجیب و غریب بی ضرر. آقای ریس-موگ ، یکی از محافظان سر بیل کش ، پیرمرد بزرگ گرایش به یورواسکپتیسیسم ، گفتارهای روان درباره شر اتحادیه اروپا و اهمیت بازیابی حاکمیت انگلیس ارائه می دهد. مخاطبان کاملاً وحشی می شوند – بخشی از آن به دلیل شفافیت دیدگاه های او و تا حدی ، گمان می کنم ، زیرا او نمایانگر پیوند قابل مشاهده ای با دنیای قدیمی تر است قبل از اینکه انگلیس توسط شیطانهای چندگانه مدرنیته خراب شود.

یکی دیگر از ستاره های راست دانیل هانان ، عضو پارلمان اروپا و بنیانگذار موسسه تجارت آزاد است که بوریس جانسون در تاریخ 27 سپتامبر در وزارت امور خارجه راه اندازی کرد. آقای هانان به اندازه آقای ریس-موگ مسلط و گسترده تر است: او استدلال می کند که تجارت آزاد بزرگترین موتور رفاه در جهان است. سیاستمداران و دیوان سالاران را فراموش کنید: آنها در بیشتر موارد افرادی هستند که مازاد حاصل از مبادلات آزاد را خرج می کنند. آنچه جامعه را به جلو سوق می دهد ، معاملات خصوصی بیشماری است که به اصطلاح “در ابر” انجام می شود.

حمایت فصیح آقای حنان از تجارت آزاد در جهانی که در معرض خطر تسلیم در برابر حمایت گرایی است ، مورد استقبال است. آقای ریس-موگ نکاتی گویا در مورد کسری دموکراتیک اتحادیه اروپا بیان کرده است. اما حلق آویز کردن بر روی هر چیزی که آنها می گویند – مانند “ابر” آقای هانان – روحیه هزاره گرایی است. و هنگامی که بحث به سمت بحث می رود ، این روحیه هرچه بیشتر می شود. مخاطبان هر خطی را در مورد عدم تسویه حساب با اتحادیه اروپا تحسین می کنند. (یک سخنران گفت: “ما به اتحادیه اروپا یک بدهکار نیستیم.” آنها 10 میلیارد دلار به ما بدهکار هستند.) این هر کاربرد کلمه “یوروکرات” را تحسین می کند. هر زمان که در مورد “مهاجرت کنترل نشده” صحبت می کنید وحشی می شود.

Brexiteers اشتیاق آقای کوربین را برای تقسیم جهان به خیر و شر مشترک است: در این مورد به انگلیسی های خوب و دیوان سالار اروپایی. و این بی اعتنایی آقای کوربین به مشکلات عملی تبدیل نقشه ها به واقعیت است. Brexiteers ادامه می دهد که ترک یک بلوک اقتصادی که انگلیس بیش از 40 سال در آن عضو بوده آسان خواهد بود. هر مشکلی نتیجه زانوهایی است که برای ما آرزوی بیماری می کنند یا احمقانی که نمی توانند کلید را بچرخانند. Brexiteers از در نظر گرفتن این موضوع که یک استدلال قوی برای تجارت آزاد برای ماندن در اتحادیه اروپا وجود دارد خودداری می کنند: این یک بازار واحد 500 میلیون نفری است که صدها معامله تجاری با کشورهای غیر اتحادیه اروپا دارد. و آنها این واقعیت را نادیده می گیرند که به دست آوردن معاملات تجارت آزاد یک فرایند فنی دشوار است که به سالها مذاکره سخت و ارتشهای مذاکره کننده ماهر نیاز دارد.

Brexiteers در این کنفرانس کاملاً در معرض خطرهای رویاهای هزاره خود نبود. به نظر می رسید آنها نگران این واقعیت نیستند که ، فقط چند روز پیش ، آمریکا اقدام تجاری علیه بمباردیر ، تولید کننده هواپیمای کانادایی را اعلام کرد و بیش از 1000 شغل در ایرلند شمالی را تهدید کرد. در عوض ، آنها با کلامی در مورد معامله تجارت آزاد با به اصطلاح متحد طبیعی ما صحبت کردند. آنها نگران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و عدم توافق تجاری نبودند. به نظر می رسید برخی از مردم از این ایده استقبال می کنند – گویی انگلستان با بحران پاک می شود و قویتر ظاهر می شود.

مشکل هزاره گرایی فقط مزخرف بودن آن نیست. فقط این نیست که همیشه منجر به ناامیدی می شود. این است که منجر به اتهام خیانت می شود. انگلیس تنها به تلاش برای ساختن آرمانشهرهایی که امکان ساخت ندارند محکوم نیست. این محکوم به جستجوی بزهای قلبی است که بتوانند توضیح دهند چرا این رویای هزاره یک کابوس ناخوشایند است.

اطلاعات بیشتر از Bagehot در کنفرانس ها

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد