هفته Bagehot – در برنامه “Fleabag” ، یک دولت کوربین و لحظات تنوری کنت کلارک | دفتر Bagehot

ستون نویس انگلیسی ما از کاهش فرهنگ طبقه کارگر ابراز تاسف می کند

سیاست انگلیس
دفتر Bagehot

من سرانجام به تماشای چند قسمت از “Fleabag” رفتم تا ببینم این همه هیاهو چیست. فکر کردم چند صحنه خوب ، و یک شخصیت کاملاً نفرت انگیز با ریش ، اما جدا از این واقعیت مستقل. شکستن قراردادها (مخاطب قرار دادن دوربین ، ارجاعات گرافیکی گرافیکی ، خوابیدن با کشیش) خسته کننده و متعارف بود. احساسات ، به ویژه در مورد یک همستر حیوان خانگی ، پنهان بود …. “Fleabag” و هیاهوی تبلیغاتی وابسته به “Fleabag” به دلایل جامعه شناختی جالب است: این نشان دهنده الحاق یک منطقه دیگر از زندگی بریتانیا توسط خود-پرستش فوقانی وسط است کلاس ها.

کمدی قبلاً یک کار کاملاً طبقه کارگر بود. در دوره ویکتوریا و ادواردین طبقات بالا (از جمله ادوارد هفتم) برای شنیدن آهنگ ها و جوک های طبقه کارگر به سالن های موسیقی می رفتند. بسیاری از غول های کمدی پس از جنگ مانند اریک مورکامب و لس داوسون (در تصویر ، سمت چپ) از طبقه کارگر شمال بودند ، استعدادهای آنها در باشگاه های مردان کار و مسابقات استعدادهای محلی افزایش یافت. فیلم های “Carry On” در حالی که گلدان های کلاس های حرفه ای انگلیس را به گلدان می انداختند ، در باریک کارت پستال ساحلی خرید و فروش می کردند (“Carry On Doctor” یک شاهکار تخلیه دکتر است).

“Fleabag” برای کمدی است که “Coldplay” برای موسیقی است: نمایشی که باز هم ردوبت دیگر طبقه کارگر توسط طبقات حرفه ای کاملاً تسخیر شده است. والدین Fleabag در یک خانه غول پیکر با باغی به اندازه مهمانی باغ زندگی می کنند. خواهرش یک مدیر بلند پرواز است. اگرچه او کمی ترک تحصیل می کند ، اما ترک تحصیل در راهی است که فقط افراد بسیار ممتاز می توانند باشند: او یک کافه (خسته کننده حواس پرت) اداره می کند و وقتی که بخواهد کار می کند. این همان است که باید باشد. مردم باید درباره آنچه می دانند بنویسند و فیبی والر-بریج (تصویر ، سمت راست) ، نویسنده این مجموعه ، از فرزندان بارون و محصول سنت آگوستین پریوری ، یک مدرسه کاتولیک شیک است. اما این یک نمونه دیگر از تعطیلی اجتماعی انگلیس است زیرا نخبگان کوچکی مناطق بیشتری از زندگی انگلیس را به دست می گیرند و سپس به خودشان تبریک می گویند که چقدر با شکوه قانون شکنی دارند.

یک توضیح مشهور برای این تعطیلی بزرگ اجتماعی این است که رفع اشکال: یک گروه کوچک از لیبرال های متروک شهری که بیش از حد به هم متصل شده اند ، کنترل ماشین آلات تولید فرهنگی را به دست گرفته اند و سپس برای اقناع همگان چند شمع برای اقلیت های منتخب انداخته اند ( از جمله خود آنها) كه انگلیس هنوز یك جامعه فرصت پذیر است. اما من نگران هستم که ممکن است توضیحات تاریک تر باشد: همانطور که طبقه کارگر منقبض می شود و اعتماد به نفس فرهنگی خود را از دست می دهد ، بنابراین نهادهای طبقه کارگر مانند باشگاه های مردان کارگر در حال مرگ هستند. معادل های مدرن Les Dawson یا Carry On Team جایی برای یادگیری کار خود ندارند در حالی که پل های فیبی والر این جهان از مدارس مستقل به آکادمی سلطنتی هنر نمایشی متقاعد می شوند که آنها کنوانسیون های اجتماعی را لغو می کنند و تنظیم می کنند جهان به حقوق.

***

مردم بالاخره شروع به جدی گرفتن احتمال دولتی به رهبری جرمی کوربین ، رهبر حزب کارگر می کنند. عملکرد چشمگیر آقای کوربین در آخرین انتخابات عمومی ، در سال 2017 ، عمدتاً به عنوان رأی اعتراض آمیز نوشته شد: اعضای Remainer England دقیقاً به آقای کوربین رأی دادند زیرا آنها فکر می کردند که او امیدی به پیروزی واقعی ندارد. اکنون با تصمیم حزب محافظه کار برای نابودی خود و افزایش آشفتگی مربوط به Brexit ، مردم به طور جدی نگران می شوند.

مشاغل دقیقاً معنای یک دولت چپ افراطی را محاسبه می کنند و آماده می شوند تا طبق آن عمل کنند. قدرت های خارجی به طور جدی فکر می کنند که اگر انگلیس توسط شخصی اداره شود که اصل اصلی سیاست خارجی آن “هرچه آمریکا مخالف من است” باشد ، چه می کنند؟ اسرائیلی ها از چشم انداز نخست وزیر انگلیس که از حماس ، یک گروه اسلامگرا مبارز در فلسطین حمایت کرده و ضد یهودیان را در صفوف حزب خود جلب کرده ، وحشت دارند. من گمان می کنم که ترس از یک دولت به رهبری کوربین به زودی به یک نیروی اصلی در سیاست انگلیس تبدیل شود – و نه فقط یک ترس مبهم نظری بلکه یک ترس واقعی و زنده است. مردم حرکت خواهند کرد. پول فرار خواهد کرد قدرت های خارجی برای بدترین شرایط آماده می شوند.

***

سیستم سیاسی بریتانیا تقریباً کاملاً برای ایجاد هش خروج از اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) طراحی شده است. این سیستم یک سیستم خصمانه است: حزب حاکم با مخالفتی روبرو می شود و شکاف خمیازه می کشد و سیاستمداران زیر هم می آیند. اما ترک اتحادیه اروپا نیاز به یک سری سازش های پیچیده در میانه راه دارد. این سیستم همچنین برای حل یک مشکل و حرکت به سمت چیز دیگری طراحی شده است: هر طرف موضع خود را اعلام می کند ، پارلمان تقسیم می شود و سپس شما ادامه می دهید. اما ترک اتحادیه اروپا بیش از هر چیز مستلزم پایداری است: شما باید هفته به هفته نگران همان مسئله باشید. این دقیقاً مانند این است که برای خرد کردن یک درخت از چکش استفاده کنید. این مشکل ساختاری وقتی بدتر می شود که پارلمان (و اگر) از توافق خروج به سمت کار پرزحمت تر شکل گیری روابط تجاری آینده ما با اتحادیه اروپا حرکت کند.

کنت کلارک ، که به طور شگفت انگیزی در ترکیب نقش های دوقلوی خود به عنوان Tory grandee و bloke منظم به خوبی موفق می شود ، اخیراً مصاحبه طولانی ای با نگهبان که در آن او گفت که او هر سه شنبه عصر به کنینگتون تندوری تعمیر می کند تا از یک کاری لذت ببرد و یک نسخه از آن را بخواند اقتصاد دان. یکی از همکاران من سه شنبه گذشته خود را در همان تندوری مشغول شام یافت. مطمئناً آقای كلارك آنجا نشسته بود ، خودش روی یك صندلی پنجره و كاملاً از طریق نسخه خود از آن استفاده می كرد اقتصاد دان. هنگامی که وی جای خود را ترک کرد ، آن ویدکومب ، یکی از همکاران سابق آقای کلارک ، که به تازگی از Tories خارج شده و به عضویت حزب Brexit نایجل فاراژ درآمده است ، جای خود را گرفت. همکار من نمی تواند کاملاً مطمئن باشد اما فکر نمی کند خانم ویدکومب می خواند اقتصاد دان.

اعتبار تصویر: REX / Shutterstock / BBC

از این محتوا استفاده مجدد کنیدپروژه اعتماد