ارزهای دیجیتال و گرایش هر چه بیشتر به جهان دیجیتالی

جهان مدرن حیاتی شتاب فزاینده ای به سمت دیجیتالی شدن پیش می رود و در طی این فرآیند عمده حیطه های زندگی افراد زیر اثر گذاری قرار می گیرد. همینطور جنبه های متفاوت کسب و کارها نیز هر چه بیشتر به شکل دیجیتالی به فعالیت های خود ادامه خواهند داد.

پیدایش فضای دیجیتال دسترسی انسان ها به یکدیگر را تا حد فوق العاده ای ارتقاء دیتا هست که تا قبل از ظهور فناوری اینترنت، چنین چیزی عملاً قابلیت پذیر نبود. امروزه به دست آوردن و امور می توانند مشتریانی در آن سوی دنیا داشته و یا افراد مختلف می توانند اهمیت متخصصانی هزاران km دورتر از خود سخن کرده و اطلاعات اخذ نمایند.

مرزها و موانع جغرافیایی در دنیای دیجیتال از بین برداشته شده اند؛ از همین رو فضای دیجیتال بازاری به بزرگی تمام عالم ساخت کرده است.

چنین بازار بزرگی نیاز فراوانی به نقل و انتقال سرعت بالا و امن دارایی بر بستر خود internet دارد. اگر‌چه خزانه های مرکزی و دولت های متفاوت همت کردند تا شکل دیجیتالی ارزهای رایج خود را برای همین دستور ارائه دهند،‌ اما هیچ ارز فیاتی مقیاس پذیری جهانی ندارد و وابستگی ارزهای دولتی به دولت ها و سیاست های مطبوع آن‌ها قابلیت و امکان اتکا به این ارزها را به شدت زیر آورده است.

بنابراین، جامعه سرگرم دارای فناوری و تکنولوژی های مدرن در سال 2009 اصلی معرفی یک ارز تماما دیجیتال به نام بیت کوین راهی تازه را برای حل مشکل انتقال بودجه ها بر بر روی بیستر internet تولید نمود.

پس از گذشت یک دهه، ارزهای دیجیتال به شتاب در حالا مخلوط امکان های خود به داخل حیطه های مختلف دنیای دیجیتال هستند. این موضوع سبب ساز شده میباشد تا آموزش ارز دیجیتال به یکی از از ملزومات اهمیت برای پیروزی در دنیای مدرن تبدیل شود.

مزیت های ارزهای دیحیتال و نیاز به تدریس ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال تفاوت های اکثر ای اهمیت ارزهای متداول کنونی دولتی دارند. در بستر ارزهای دیجیتال هیچ نهاد مرکزی تصمیم گیرنده ای وجود ندارد. از این رو، آتی یک ارز دیجیتال و سرمایه میلیون ها نفر به تصمیمات یک دولت وابسته نخواهد بود.

برخی از ارزهای دیجیتال به شکل کاملا دمکراتیک مدیر شده و اشخاص اصلی داشتن توکن های خاصی می توانند در فرایند های رای گیری در ارتباط با پروژه های آتی همین ارز مشارکت داشته باشند.

ارزهای دیجیتال بر روی شبکه بلاکچین مبادله می شوند که خود یک پایگاه دیتا های توزیع شده است و تاریخچه تراکنش ها و بقیه دیتا های مربوط به یک ارز را در خویش ذخیره کرده و همگی اعضا به طور همزمان به آن دسترسی دارند.

از دیگر مزایای ارزهای دیجیتال به کارگیری از فناوری های رمزنگاری در بسط و همینطور مبادله همین رمز ارزها است. از همین روست که این ارزها را، رمزارز نیز می نامند.

از آنجایی که هیچ زیر ساخت خاصی به جز خود اینترنت به جهت به کار گیری از همین ارزها اضطراری نیست، دسترسی پذیری ارزهای دیجیتال به جهت عموم مردم بسیار بالا میباشد و هر کسی می تواند اهمیت کارگزاری یک اپلیکیشن کیف پول،‌ دستگاه تلفن هوشمند خویش را به یک بانک و صرافی همراه تبدیل نماید و هر دوران که اراده نماید از خدمات و ابزارهای ارزهای دیجیتال استفاده نماید.

همچنین یکی از موضوعات مهمی که در زمینه سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال اساسی به سزایی دارد، طرز سرمایه گذاری، دوران خرید و فروش ارزها، استفاده از بهترین راهکار های سرمایه گذاری و اشراف بر در دست گرفتن هیجانات در معاملات فردی است. این موضوع تا جایی اهمیت دارد که میتواند سرمایه بخش اعظمی از افرادی که عشق و علاقه مند به کار در همین بازار میباشند را به طور کلی از بین ببرد.

تجربه های مالی سرمایه گذاران فن ای همواره یک بخش تلخ داراست و آن همین می باشد که در مقطعی از روزگار آن‌ها کل سرمایه خود را از دست داده اند. استراتژی های متفاوت موجود در بازار، به ما کمک می‌کند تا از ضررهای بزرگ و از دست رفتن سرمایه اول جلوگیری کنیم.

یکی از همین راهکار ها، استراتژی Dca یا میانگین سازی هزینه دلاری بیت کوین است. به همین شکل که شما مطابق همین استراتژی، در دوران های مختلف هنگامی سرمایه خویش را وارد بازار میکنید و همین در بازه زمانی وقتی بلند مدت، متوسط هزینه خرید کردن خوبی را از بیت کوین یا این که آلت کوین آیتم حیث میدهد. در اصل حساس استعمال از استراتژی Dca شما می‌توانید بهترین زمانه خرید بیت کوین را تشخیص دهید و سرمایه خویش را متناسب مهم آن وارد بازار کنید.

در همین راستا، مدرس و پژوهشگر حوزه ارزهای دیجیتال، نعیم حشم بان، در سری آموزش بدون پول ارز دیجیتال خود به طور کاملا بنیادی و روشن بهترین استراتژی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را معرفی کرده و به سازوکار عمل شما در عرصه ارزهای دیجیتال جهت قابل قبولی میدهد. این دارای موجب می شود که به رخ حداکثری از ضرردهی در بازار رمزارزهای به سمت سوددهی خوب و هدفمند حرکت کنید.

از همین نکته بیخبر نشویم که دنیای ارزهای دیجیتال مهم سرعت فراوانی در درحال حاضر ترقی میباشد و هر روز قابلیت ها و مزایای جدیدی به آن بیشتر می شود؛ در سری آموزش رمزارز نعیم حشم بان،‌ مزایا، ابزارها و قابلیت های روز  این ارزها به تفصیل تحلیل شده اند.

بازی های ارز دیجیتال و کسب درآمد از روش های هیجان انگیز

شاید به جهت بسیاری از مردم به دست آوردن درآمد از انجام عمل های گزینه عشق و علاقه شان شبیه یک آرزوی دست نیافتتی باشد. اما فناوری بلاکچین و ارزهای دیجیتال همین آرزو را به جهت گیمرها و علاقه مندان به بازی های ویدیویی به واقعیت مبدل کرده اند. امروزه بسیاری از بازی ها فناوری های بلاکچین را به داخل سورس کد خود ترکیب نموده اند. این بازی ها به ازای زمانی که بازیکنان برای بازی صرف کرده و پاداشی که پس از انجام روند و ماموریت ها اخذ نموده اند ارزش قائل بوده و آنان را در قالب ارزهای دیجیتال قابل معامله نموده اند.

در بعضا از بازی های دیگر حتی مالکیت شخصیت های بازی هم اهمیت استفاده از توکن های یکتا به بازیکنان انتقال دیتا شده است. به موجب این امر، بازیکنان می توانند شخصیت ها و دلیر های خود را هم به فروش برسانند. در سری آموزش رمزارز نعیم حشم بان، هیجان انگیزترین و پولساز ترین عناوین بازی های ارز دیجیتال گرد آوری شده اند. از دوست داستنی ترین و بهترین بازی های ارز دیجیتال میتوان به مورد ها تحت اشاره کرد:

My Neighbor Alice

بازی همسایه من آلیس، یک بازی جذاب و لبریز طرفدار یک‌سری نفره در سبک ایجاد و ساز است. در این بازی جزایری وجود دارا‌هستند که به زمین های مختلف تقسیم شده اند. این زمین ها در واقع متعلق به توکن های یکتایی میباشند که بازیکنان می توانند صاحب و مالک آنان باشند.

البته علاوه بر زمین، خانه ها،‌حیوانات و حتی گیاهان هم به صورت توکن های یکتا ارائه شده اند. ارز اصلی این بازی ALICE نام داراست که بر شالوده استاندارد ERC20 شبکه اتریوم توسعه دیتا شده است. توکن ALICE، در این بازی استعمال های زیادی از جمله به جهت خرید و فروش اقلام باطن بازی، سهام گذاری یا این که استیکینگ برای به دست آوردن سود و نیز مشارکت در رای گیری درباره آینده بازی دارد.

The Six Dragons

بازی شش اژدها یک بازی در سبک هیجانی و ماجراجویی میباشد که اساسی استفاده از پلتفرم Enjin ساخته شده است و توکن بومی آن هم ENJ اسم دارد. این بازی با محفظه فراوان بزرگی اساسی عرض 256 km بوده و بازیکن ها و گیمرها می توانند از بی نهایت مبارزات حماسی و ماموریت های هیجان انگیز و جادوها و قدرت های افسانه ای و هم آزادی فعالیت لذت ببرند.

 

از دیگر امکان های آن می توان به تولید اشیاء و اقلام اشاره کرد که بیش از 300 مورد وسیله و ابزار قابل ایجاد در بازی وجود دارد. کلیه اشیاء و اقلام آن ها به صورت توکن های یکتا عرضه شده اند و بازیکن می تواند هر وقت اراده کرد اشیای ساخته شده خویش را به بازیکن های دیگر بفروشد. علاوه بر این، گیمرها کار کشته خواهند بود جهت کار کشته خیس نمودن پهلوان های خود، اقلام مهیا شده را از بازیکن های دیگر خریداری نمایند و هیجان بازی را بیش از پیش افزایش دهند.